Program Hakkında

Bilişim Yönetimi, Karar Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri Anabilim Dalları’nı içeren Bölümümüz; 2016-2017 eğitim-öğretim yılında lisans düzeyinde ilk öğrencilerini alarak, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle birinci ve ikinci öğretim programlarında toplam 695 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Tezli Yüksek Lisans Programımız 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında ilk defa öğrenci almış olup, toplam 26 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS); işletme, bilgisayar bilimi ve bilişim sistemleri ile teknolojilerini bir arada inceleyen disiplinler arası bir anlayıştır. Bölümümüzün amacı; bilişim alanında yaşanan tüm gelişme ve yeniliklerin işletmelere yapacağı katkıların farkında olan, çözümler üretebilen ve işletmelerin her aşamasında karar verici konumunda olan insan gücü yetiştirmektir. Bu bilinçten yola çıkarak Bölümümüz; hem kamu hem de özel sektörde çalışacak bilgi teknolojileri, işletme ve yönetim alanlarında uzman mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Hem bilgisayar bilimleri hem de işletme konularına ilgi duyan öğrencilerimiz müfredatımızda yer alan bilişim teknolojilerinin yanında üretim, pazarlama, hukuk, muhasebe, finans ve yönetim konularında da eğitim görmektedirler. Laboratuvar ve projelerle desteklenen dersler ve dördüncü sınıfta yapılacak olan İş Yerinde Eğitim ile öğrencilerimizin teori ile birlikte uygulama kabiliyetleri de geliştirilmektedir.

Lisans programımız kapsamında bilişim teknolojileri ve yönetim bilimleri eğitimlerini birlikte alan mezunlarımız, birçok iş alanında aranan ve tercih edilen işgücünü oluşturmakta olup modern iş dünyasının çeşitli pozisyonlarında görev alabilmektedirler. Özellikle bilgi işlem merkezleri, sistem geliştirme bölümleri, yazılım ve danışmanlık şirketlerinde sistem analisti ve tasarımcısı, programcı, proje yöneticisi, IT uzmanı, satış ve pazarlama yetkilisi, insan kaynakları uzmanı gibi pozisyonlarda çalışabileceklerdir.

Eklenme tarihi :14.10.2022 16:10:22
Son güncelleme : 14.10.2022 16:10:22