Tamamlanan Projeler

  1. “Atık İlaç Projesi” : Doç. Dr. Fahriye MERDİVENCİ önderliğinde; atık ve artık ilaçlardan dolayı oluşabilecek potansiyel tehlikeler ile bunların doğaya ve canlı yaşamına verebileceği zararlar konusunda bilinç düzeyinin artırılması ve bu ilaç atıklarının toplanıp sistemli bir şekilde imha işleminin gerçekleştirilmesi amacıyla yürütülmüştür.

Proje kapsamında 70 kişilik bir öğrenci grubuyla atık ilaçların çevreye ve canlı yaşamına olan zararları anlatılmış, atık ilaçların imhası için gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşülmüş, atık ilaçların toplanması sağlanmış ve ihtiyaç sahiplerine ilaçlar ulaştırılmıştır. Bu doğrultuda kitlelere ulaşabilmek için afiş hazırlanmış, stant kurulmuş, sosyal ağlarda kurulan proje grubu ile yapılan faaliyetler tanıtılmış ve kısa bilgilendirmeler yapılmıştır.

           

 

   

 

2. “Toplumsal Afet Gönüllüsü Projesi”: Öğr. Gör. İsmail KARAYÜN önderliğinde; üniversite öğrencilerinin AFAD (T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve üniversite işbirliğinde toplumsal afet gönüllüsü olarak yetiştirilmesi, Birleşmiş Milletler Afet Zararlarını Azaltma kuralları gereğince bireysel farkındalık kazandırılarak afetlere müdahale ve afetler sonrasında toparlanma aşamasında toplumsal yardım ve destek hususunda bilinçlendirilmesinin sağlanması amacıyla yürütülmüştür.

İlgili projeye, AFAD Gönüllü Sistemi üzerinden başvuru yapan ve başvurusu onaylanan 28 kişi kayıt yaptırmıştır. AFAD Gönüllük Sistemi ile ilgili bilgilendirme toplantısı Sealife Otel'de yapılmıştır. Toplantı sonrasında AFAD Antalya İl Müdürlüğü’nden proje koordinatörü ile birebir görüşmeler sağlanmış, izlenmesi gereken adımlar belirlenmiş ve bir Whatsapp gurubu kurulmuştur. Bu iletişim kanalı aracılığıyla her türlü bilgi paylaşımı sağlanmaktadır. Çevrimiçi eğitimler tamamlandıktan sonra öğrencilere e-gönüllü belgeleri verilmiştir. 

                         

 

Eklenme tarihi :14.10.2022 17:09:55
Son güncelleme : 10.01.2023 21:08:57