Bölüm Hakkında

Teknolojik değişimin etkisiyle sürekli yenilenen finans ve bankacılık sektörü hızla büyümekte ve her geçen gün bu sektörlerde istihdam edilecek kalifiyeli iş gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Finans sektöründe rekabetinde artması ile birlikte bu sektörlerde istihdam edebilecek elemanların seçiminde artık uzmanlık alanları dikkate alınır olmuştur. Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Finans ve Bankacılık Bölümü’nün amacı, bu sektörlerin ihtiyaç duyacağı nitelikli işgücü talebini hızlı bir şekilde karşılayabilecek bankacılık ve finans sektörüyle ilgili temel eğitimi almış uzman ve yönetici potansiyeline sahip başarılı öğrenciler yetiştirmektir. Bölümümüzde verilen eğitim sayesinde finans ve bankacılık sektörüne yönelik yenilikleri, ekonomik gelişmeleri detaylı takip edip hızlı aksiyon alabilen, riskleri yönetebilen, yaratıcı düşünen, değişime uyum sağlayan finans ve bankacılık sektörünün önemli kariyer gruplarında görev yapabilecek öğrencilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Fakültemizin uygulamalı bilimler konseptinde olmasının avantajıyla finans ve bankacılık bölümü öğrencilerine bankacılık ve finans alanlarındaki gelişmeleri güncel şekilde içeren teorik bilgi ile pratik uygulamalar bir arada sunularak öğrenciler iş hayatına tecrübeli bir şekilde hazırlanmış olacaklardır. Aldıkları eğitimle birlikte mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla öğrencilere bankacılık ve finans alanlarının kamu veya özel sektör kuruluşlarında staj yapma imkanları sağlanacaktır. Ayrıca öğrencilerin bilgi ve iş tecrübelerinin arttırılmasına yönelik bölümüze konferans ve seminer vermek üzere yönetici pozisyonlarındaki finans sektöründeki üst düzey yöneticiler ve bankacılar davet edilerek öğrencilerin edindikleri bilgiler pekiştirilmiş olacaktır.
Finans ve Bankacılık Bölümünden mezun olan öğrenciler kamu ve özel sektörde yer alan finans, bankacılık ve sigortacılık gibi faaliyet alanlarında görev yapabilmektedirler. Ayrıca tüm iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının istihdam alanlarında çalışabileceklerdir.

Eklenme tarihi :14.10.2022 16:29:40
Son güncelleme : 14.10.2022 16:29:40