Sıfır Atık Projesi

FAKÜLTEMİZDE “SIFIR ATIK PROJESİ” KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin takdirleri ve himayelerinde başlatılan ve gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla hazırlanmış olan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, fakültemizde Sıfır Atık Yönetimi Sistemi’nin kurulması, etkin ve verimli bir şekilde uygulanması, izlenmesi, bilgi akışının sağlanması, raporlama yapılması adına bir alt komisyon oluşturulmuştur. Fakültemiz Sıfır Atık Projesi Komisyonu Üyeleri şu şekildedir:

Doç. Dr. Halil ÖZEKİCİOĞLU (Dekan Yardımcısı)

Dr. Öğr. Üyesi Nuray AKAR (YBS Bölümü Öğretim Üyesi)

Dr. Öğr. Üyesi Ayşen COŞKUN (Pazarlama Bölümü Öğretim Üyesi)

Suzan GÜZELYAZICI (Fakülte Sekreteri)

Sıfır Atık Projesi hakkında daha fazla bilgi almak için http://sifiratik.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


SIFIR ATIK YÖNETİMİ SİSTEMİNİN UYGULAMA AŞAMALARI

ATIK TÜRLERİ

http://sifiratik.gov.tr

 

Misyon

Sektördeki bilimsel ve uygulamaya dönük gelişmeleri eş zamanlı izleyerek, mevcut teorik ve uygulamaya yönelik bilgi kapasitesini artırmak, elde edilen bilgiyi yeni bilgi, kuram ve sektör pratiklerine dönük uygulamalar üretmede kullanarak; araştırma, yayın, proje ve patent performansını geliştirmek. Lisans ve lisansüstü eğitimlerde sektör ile işbirliği içerisinde çalışarak, bölgesel ve ulusal düzeyde tercih edilirlik başarısını korumak ve geliştirmek. Ulusal ve uluslararası düzeydeki paydaşları ile stratejik işbirlikleri geliştirerek uluslararasılaşma düzeyini sürekli olarak artırmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin niteliklerine sahip çıkan, etik değerleri benimsemiş ve sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sektör ile işbirliği içerisinde, yüksek nitelikli bilimsel çalışmalar yürüterek, akademik çalışmalarda ve sektör uygulamalarında mükemmeliyetçilik anlayışını benimsemek. Teknolojik gelişmeleri takip ederek ve Dünya standartlarında yüksek öğretim vererek, her alanda yaşam kalitesini yükseltecek mezunlar yetiştirmek. Kendi stratejik bölgesinde en çok tercih edilen, sürdürülebilir başarıyı yakalamış ve toplumun her kesiminden saygı duyulan öncü bir fakülte olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dumlupınar Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi Kampusü (Eski İletişim Fakültesi Binası) 07070 Konyaaltı/ANTALYA

Tel: 0 (242) 227 20 79
Tel: 0 (242) 310 22 52 (Faks)