Fakülte Öğrenci Temsilcisi

Sevgili Arkadaşlar; Ulu önder Atatürk’ün ‘’Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” diye bahsettiği neslin mensupları olarak, Ülkemizin geçirdiği zor dönemleri; birbirimize, bilime, ilerlemeye ve Atatürk ilkelerine sarılarak atlatacağımıza inancım tamdır. Bu yolda emin adımlarla ilerlemek için yapacağımız yegane şey, öğrenim gördüğümüz Uygulamalı Bilimler Fakültesinin ve Üniversitemizin değerlerine sıkı sıkı sarılarak bilime katkı sunmaya çalışmaktır. Bunların dışında şahsım ve sınıf temsilcilerimiz ile birlikte, siz değerli arkadaşlarımıza eğitim yaşantımızda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışma çabası içerisinde olduğumuzu bildirmek istiyorum. Sizlere bütün iyi dileklerimi sunar, eğitim hayatınızda başarılar dilerim.

 

Abdullah ÇATAL

Fakülte Temsilcisi

 

Misyon

Sektördeki bilimsel ve uygulamaya dönük gelişmeleri eş zamanlı izleyerek, mevcut teorik ve uygulamaya yönelik bilgi kapasitesini artırmak, elde edilen bilgiyi yeni bilgi, kuram ve sektör pratiklerine dönük uygulamalar üretmede kullanarak; araştırma, yayın, proje ve patent performansını geliştirmek. Lisans ve lisansüstü eğitimlerde sektör ile işbirliği içerisinde çalışarak, bölgesel ve ulusal düzeyde tercih edilirlik başarısını korumak ve geliştirmek. Ulusal ve uluslararası düzeydeki paydaşları ile stratejik işbirlikleri geliştirerek uluslararasılaşma düzeyini sürekli olarak artırmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin niteliklerine sahip çıkan, etik değerleri benimsemiş ve sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sektör ile işbirliği içerisinde, yüksek nitelikli bilimsel çalışmalar yürüterek, akademik çalışmalarda ve sektör uygulamalarında mükemmeliyetçilik anlayışını benimsemek. Teknolojik gelişmeleri takip ederek ve Dünya standartlarında yüksek öğretim vererek, her alanda yaşam kalitesini yükseltecek mezunlar yetiştirmek. Kendi stratejik bölgesinde en çok tercih edilen, sürdürülebilir başarıyı yakalamış ve toplumun her kesiminden saygı duyulan öncü bir fakülte olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dumlupınar Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi Kampusü (Eski İletişim Fakültesi Binası) 07070 Konyaaltı/ANTALYA

Tel: 0 (242) 227 20 78
Tel: 0 (242) 310 22 52 (Faks)