Atlas Kulüp INCOTERMS 2020 Etkinliği Düzenledi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrenci Kulübü ATLAS Kulüp  “INCOTERMS 2020 Değişiklikleri ve Hukuksal Boyutu” etkinliği düzenledi. Üniversitemiz OLBİA salonunda yapılan etkinliğe Dekanımız Prof. Dr. Mustafa GÜLMEZ Dekan Yardımcısı ve Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ramazan ERTURGUT ve Öğr. Gör. İsmail KARAYÜN ile çok sayıda öğrencimiz katıldı.  Etkinlikte Av. Eren AYDIN ve Av. Selçuk GİRGİNÇ, INCOTERMS 2020’de meydana gelen değişiklikleri ve bunların dış ticaret operasyonlarında yol açtığı farklılıkları hukuksal boyutlarıyla birlikte etraflıca aktarmıştır.

              

 

              

 

              

 

       

0

Misyon

Sektördeki bilimsel ve uygulamaya dönük gelişmeleri eş zamanlı izleyerek, mevcut teorik ve uygulamaya yönelik bilgi kapasitesini artırmak, elde edilen bilgiyi yeni bilgi, kuram ve sektör pratiklerine dönük uygulamalar üretmede kullanarak; araştırma, yayın, proje ve patent performansını geliştirmek. Lisans ve lisansüstü eğitimlerde sektör ile işbirliği içerisinde çalışarak, bölgesel ve ulusal düzeyde tercih edilirlik başarısını korumak ve geliştirmek. Ulusal ve uluslararası düzeydeki paydaşları ile stratejik işbirlikleri geliştirerek uluslararasılaşma düzeyini sürekli olarak artırmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin niteliklerine sahip çıkan, etik değerleri benimsemiş ve sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sektör ile işbirliği içerisinde, yüksek nitelikli bilimsel çalışmalar yürüterek, akademik çalışmalarda ve sektör uygulamalarında mükemmeliyetçilik anlayışını benimsemek. Teknolojik gelişmeleri takip ederek ve Dünya standartlarında yüksek öğretim vererek, her alanda yaşam kalitesini yükseltecek mezunlar yetiştirmek. Kendi stratejik bölgesinde en çok tercih edilen, sürdürülebilir başarıyı yakalamış ve toplumun her kesiminden saygı duyulan öncü bir fakülte olmaktır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dumlupınar Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi Kampusü (Eski İletişim Fakültesi Binası) 07070 Konyaaltı/ANTALYA

Tel: 0 (242) 227 20 79
Tel: 0 (242) 310 22 52 (Faks)